Drenaż limfatyczny w kosmetyce

treatment-1327811_1280
To, że prawidłowe funkcjonowanie układu limfatycznego ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, wie chyba każdy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że ma on także ogromny wpływ na nasze ciało, jego estetykę i elegancję. A jednak. Zastoje limfatyczne stają się jedną z najczęstszych przyczyn cellulitu, obrzmiałych nóg czy żylaków. A można temu zapobiec. Jak?

Jedną z najskuteczniejszych a zarazem najprzyjemniejszych metod jest masaż. Nie jest to jednak masaż klasyczny. Podczas niego masażysta wykonuje o wiele powolniejsze ruchy. Ich zadaniem jest usprawnienie krążenia limfy i dlatego znany jest także jako drenaż limfatyczny. Jak wskazuje sama nazwa, jego działanie nie skupia się na wierzchniej warstwie skóry, ale pozwala przeniknąć znacznie głębiej, bo aż do mięśni.

Jeśli chodzi o kosmetykę, to doskonale sprawdza się on między innymi przy zespole ciężkich nóg, zapobieganiu powstawaniu żylaków, poprawie odżywienia skóry czy w walce z obrzękiem tłuszczowym. Ten rodzaj masażu wykonywany jest bądź ręcznie, bądź za pomocą specjalnego urządzenia, które pomaga opróżnić zastoje w węzłach limfatycznych a tym samym oczyścić nasz organizm. Warto dodać, że jest to zabieg niezwykle przyjemny i relaksujący.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *