Leki – na co zwracać uwagę?

Leczenie homeopatyczne jest leczeniem farmakologicznym, które stosuje leki homeopatyczne. Opiera się przede wszystkim na zasadzie podobieństwa. Chorym podaje się leki o bardzo małych dawkach substancji aktywnych.

Są to substancje, które u osoby zdrowej dają objawy podobne do objawów chorobowych. Tak więc te minimalne dawki danej substancji mają wyleczyć pacjenta z danej choroby. Jak się okazuje, metoda ta znalazła wielu zwolenników i pomogła już tysiącom osób. Może choroba afektywna też by coś na tym skorzystała. Jest to choroba dająca wiele objawów, ponieważ prowadzi do wielu zaburzeń, zwłaszcza psychicznych.

7142777183_6fbc482fd6_k

Są to szczególnie zaburzenia nastroju, które mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia chorego oraz otoczenia. Głównymi nawracającymi się epizodami, są epizody depresji o najróżniejszym nasileniu i przebiegu. Chorobą dotyczącą skóry jest łupież pstry, który leczony jest najczęściej za pomocą środków przeciwgrzybicznych. Pomocne mogą być też rozcieńczone substancje nakładane za pomocą aerozoli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *