Najlepsze sposoby na katar u dziecka

Nieżyt nosa u małych dzieci, to jedna z najgorszych chorób jaka się może przytrafić. Najgorsza o tyle, że nawet dorosłemu człowiekowi ciężko jest spać z zatkanym nosem, a co dopiero niemowlakowi. Jednak i na to znajdzie się sposób, zarówno domowy, jak i specjalistyczny, a każdy tak samo dobry.

Najlepszym spsobem na katar u noworodka jest aspirator do nosa. Jest to urządzenie bezinwazyjne, służące jedynie do oczysczania nosa za pomocą tuby, którą przykłada się do otworu w nosie oraz długiego wężyka, za pomocą którego zasysa się powietrze. Nie każde dziecko dobrze to znosi, jednak warto jest zaopatrzyć się w fridę, ponieważ daje ona gwarancję spokojnego snu dziecka praktycznie przez całą noc, kiedy ma katar.

Poprzedniczką fridy, którą ta niemal na dobre już wyparła z domów, była popularna za czasów naszych mam gruszka. Tutaj już musimy niestety włożyć ją do środka, co jest o wiele mniej przyjemne dla dziecka. Aby nie uszkodzić niczego, gruszki wykonane są z miękkich materiałów, najczęściej z gumy, co zapewnia zmniejszenie dyskomfortu chociaż odrobinę. Gruszki tracą na popularności już od jakiegoś czasu, ponieważ są mniej skuteczne niż ich następczynie. Lepiej też sprawdzają się jako sposób na katar u niemowlaka, niż u mniejszych dzieci.

ka3

Metodą stosowaną przez nasze mamy jest na przykład stawianie miski z gorącym wywarem z ziół takich jak szałwia lub mięta w pokoju dziecka. Temu samemu celowi służy także wieszanie mokrych ręczników na grzejniki. Wszystko to są to domowe sposoby na katar, służące przede wszystkim temu, aby powietrze było jak najbardziej wilgotne, co zmniejsza ryzyko przesuszenia noska dziecka.

U całkiem malutkich dzieci, gdzie nie można za bardzo zastosować ani gruszki ani fridy, sprawdza się stara babcina metoda: oczyszczanie nosa za pomocą zwiniętego rogu pieluchy. Mało kto, przy dzisiejszym rozwoju medycyny, stosuje jeszcze takie rozwiązania, lecz jednak czasem okazuje się, że to co najprostsze, jest też najbardziej skuteczne. Tak więc nie bójmy się sięgać po te starsze metody.

Artykuł powstał przy współpracy z
http://troskaozdrowie.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *