Poradnia zdrowia

„Szlachetne zdrowie…” pisał już w XVI w. poeta i miał wiele racji. Człowiek często nie docenia wartości, jaką jest zdrowie, dopóki nie zaczyna ono szwankować i nie jesteśmy zmuszeni iść do lekarza i czekać w kolejce do specjalisty długie miesiące.

14975784875_610d7519d0_o

Problem ten jest szczególnie uciążliwy dla osób, które wymagają skutecznej i szybkiej rehabilitacji. Poradnia rehabilitacyjna mogłaby przyjmować zdecydowanie więcej pacjentów, gdyby zwiększyć liczbę personelu i limity przyznawane przez NFZ. Oddziały rehabilitacyjne przy szpitalach i w przychodniach często są wyposażone w nowoczesny sprzęt, na który wydano bardzo dużo pieniędzy. Niestety często stoi on bezużyteczny, ponieważ brak personelu lub wyczerpane zostały limity na dany rok.

Przy odrobinie dobrej woli osób, które mają wpływ na działanie służby zdrowia, każda poradnia rehabilitacyjna mogłaby przyjmować zdecydowanie więcej pacjentów, niż ma to miejsce obecnie, a termin ” pilna rehabilitacja” nabrałby zupełnie nowego sensu. Podobny problem mają pacjenci, którzy cierpią z powodu dolegliwości jelita grubego. Poradnia proktologiczna często jest przepełniona, a lekarz proktolog nie może przyjąć wszystkich pacjentów. Wiadomo powszechnie, jak ważna jest szybka diagnoza i podjęcie właściwego leczenia. Trudności z dostaniem się do specjalisty nie są obce także rodzicom, których dzieci maja problemy neurologiczne. Dziecko bardzo szybko się rozwija i niepodjęcie leczenia w odpowiednim czasie powoduje, ze pewne zmiany są nieodwracalne lub zdecydowanie trudniejsze do wyeliminowania.

Poradnia neurologiczna dziecięca to miejsce, gdzie wszystkie dzieci, starsze i młodsze, powinny uzyskać szybką i profesjonalną pomoc. Zdrowie dzieci powinno być priorytetem.

więcej na:
http://www.emc-sa.pl/nasze-placowki/lubin-zespol-przychodni-lubmed

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *