Poradnie medyczne

Czy usługi w poradniach medycyny pracy mogą być droższe od tych, które oferowane są w innych tego typu placówkach? Tutaj zdanie często są podzielone i chociaż jakość usług może stać tutaj na bardzo wysokim poziomie, to jednak wielu z nas woli wybrać nadal bardzo klasyczne podejście do tego problemu, jak na przykład pójście do swojej ulubionej przychodni.

Czy takie placówki spełniają swoje cele i pomagają dużej liczbie osób, tak jak mają to w swoich założeniach? Na pewno trudno odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ trudno jest zebrać dane z całego naszego kraju i przeprowadzić wywiady w taki sposób, aby zebrać obiektywny materiał na ten temat. Na pewno w takich miejscach mamy ogromny wybór jeśli chodzi o oferowane badania, które mogą być wymagane, aby uzyskać odpowiednie skierowania, czy orzeczenia potrzebne dla nas w kontekście wykonywanego zawodu czy studiów.

Czy łatwo jest określić jasno, czy takie placówki dobrze konkurują z klasycznymi przychodniami czy nawet prywatnymi zakładami? Na pewno wymagałoby to wielu badań, ale łatwo jest stwierdzić to, że wielu ludzi korzystających z takich usług jest bardzo zadowolona i znacznie przyspiesza to oczekiwania na swoją kolej, jeśli chodzi o badania. Poradnia medycyny pracy Wrocław jest bardzo dobrym przykładem takiego zjawiska i chociaż medycyna pracy we Wrocławiu stoi na bardzo przyzwoitym poziomie, to nadal zbyt mało jest takich placówek, aby czas który musimy spędzić w kolejkach znacznie się skrócił. Być może nie jest to już wina deweloperów i przedsiębiorców, ale bardziej niewydajnego systemu państwowego? Na to pytanie trzeba odpowiedzieć już sobie samemu.

źródło:
http://www.emc-sa.pl/nasze-placowki/wroclaw-przychodnie/wybrane-uslugi/medycyna-pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *