Skóra atopowa: jak wybrać krem i balsam

Odpowiedni krem do skóry atopowej nie jest wcale taki łatwy do znalezienia. Ogrom produktów tego typu na rynku wcale nie pomaga, a raczej przeszkadza. Dowiedz się, czym się kierować, by krem na atopowe zapalenie skóry był naprawdę skuteczny.

Decydując się na krem do cery wrażliwej, a zwłaszcza atopowej, warto nie sugerować się opiniami internautów czy podpowiedziami pani w drogerii. Trzeba bardzo dokładnie przyjrzeć się liści składników i dopiero dokonać wyboru. Ważne, by były to składniki naturalne, mające dobroczynny wpływ na skórę.

Istotnym elementem jest długość składu. I krem i balsam powinny mieć jak najmniej składników – wystarczy pięć. Dzięki temu prawdopodobieństwo, że któryś z nich uczuli twoją i tak zniszczoną skórę, jest znacznie mniejsze. Im prostszy skład, tym lepiej. Najważniejszym składnikiem powinny być emolienty, najlepiej w postaci olejów naturalnych, na przykład z ogórecznika lub masło shea, które często pojawia się w kosmetykach różnego typu. One odpowiadają za odbudowanie naruszonej warstwy ochronno-tłuszczowej.

Dodatkowo krem powinien być silnie nawilżający, z tego względu warto szukać w składzie mocznik w niewysokim stężeniu, który dodatkowo zmiękcza zniszczoną skórę. Sprawdza się także gliceryna, chociaż najpierw trzeba sprawdzić, czy jej używanie nie wywoła alergii. To dwa najczęściej używane składniki przeznaczone do leczenia atopowego zapalenia skóry.

więcej na:
http://www.visplantis.pl/atopy-tolerance/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *